شرکت مهندسي و پويش ساخت ذوب آهن اصفهان 

Esfahan Steel Engineering and Pooyesh Construction Company

 

شرکت مهندسي و پويش ساخت ذوب آهن اصفهان 

Esfahan Steel Engineering and Pooyesh Construction Company

شرکت مهندسي و پويش ساخت ذوب آهن اصفهان 

Esfahan Steel Engineering and Pooyesh Construction Company

برگزاری دوره تفکر سیستمی برای مدیران ارشد ذوب آهن اصفهان

- به همت مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی برگزار شد.

برگزاری دوره تفکر سیستمی برای مدیران ارشد ذوب آهن اصفهان

به همت مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی، دوره آموزشی تفکر سیستمی برای مدیران ارشد ذوب‌آهن اصفهان  با حضور مهندس منصور یزدی زاده  مدیرعامل شرکت، معاونان و برخی از اعضای هیات‌مدیره و مدیران شرکت، توسط بیژن خرم از اساتید مجرب و توانمند سازمان مدیریت صنعتی تهران، یکم اسفند به مدت هشت ساعت برگزار شد.

به همت مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی، دوره آموزشی تفکر سیستمی برای مدیران ارشد ذوب‌آهن اصفهان  با حضور مهندس منصور یزدی زاده  مدیرعامل شرکت، معاونان و برخی از اعضای هیات‌مدیره و مدیران شرکت، توسط بیژن خرم از اساتید مجرب و توانمند سازمان مدیریت صنعتی تهران، یکم اسفند به مدت هشت ساعت برگزار شد.

بهرام امینی مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی ذوب آهن اصفهان گفت: هدف از برگزاری این دوره تقویت نگرش سیستمی،کل نگری،تحلیل سیستماتیک و بهبود در رویکرد حل مسایل سیستمی سازمان است که خوشبختانه این دوره مورد استقبال بسیار خوب مدیران ارشد سازمان قرار گرفت.

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی موانع تفکر سیستمی را جزء‌نگری، تمرکز بر روی وقایع، توجه به علائم به جای علل، تفکر تحلیلی و توجه به کمیت عنوان نمود و خاطر نشان کرد :  این موانع سبب می‌شود افراد از تفکر سیستمی دور شوند. تفکر سیستمی تفکری کل‌نگر است در حالی که تکیه صرف بر جزء‌نگری، امکان شناخت الگوهای حاکم بر پدیده ها  و سیستم را از بین می‌برد. تمرکز بر روی وقایع، و بویژه وقایع ناگهانی، باعث می‌شود الگوی تغییرات دراز مدت که پشت رخدادها نهفته است ، درک نشوند. از این ‌رو سرزنش کردن شرایط محیطی تشدید می‌‌شود و تصور می رود چیزی در بیرون از سیستم سبب بروز مشکلات شده است، در حالی‌که اغلب تمامی اسباب و علل مسائل در درون سیستم نهفته است.

وی تصریح کرد : تفکر سیستمی، در قالب کلیت و تمامیت سیستم دیده می‌شود و به ‌این ترتیب از سطح به عمق و از جزء به کل گذر می‌شود. از آنجا که رفتار ما ریشه در نظام فکری ما دارد، کسی که دارای تفکر سیستمی است، با موضوعات نیز برخورد سیستمی می‌کند و در رفتارهای خود به دنبال تشخیص عناصر تشکیل‌دهنده موضوع و پیوندهای موجود میان این عناصر می‌گردد. به این ترتیب فردی که سیستمی فکر می‌کند تنها در جستجوی، مجموعه‌ای از ویژگیهای موضوع نمی‌گردد؛ بلکه تفکر سیستمی به او کمک می‌کند به مسائل به صورت جامع و نظام‌مند نگاه کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .


تمامی حقوق متعلق به شرکت مهندسی و ساخت پویش ذوب آهن میباشد